Hledání nového bydlení …                    

Sedíte proti sobě nebo vedle sebe a sníte o tom, jaký by Váš domov měl být.

Je třeba se dobře domluvit, co každý z vás od nového domova očekává. Už tady je třeba zohlednit přání a potřeby toho druhého. Pokud si budete prosazovat svou a nebudete brát ohled na druhého, může to být první krok k vašim pozdějším neshodám.

Je dobře, pokud si svá přání a potřeby zapíšete do sešitu. Lépe si tak uvědomíte, na co se při hledání společného domova zaměřit.

Zvažte dobře lokalitu. Budete odtud snadno dojíždět do zaměstnání? Bude se vám odtud dobře podnikat? Máte oba vlastní automobil nebo potřebujete všude dojíždět veřejnými dopravními prostředky? Jak daleko chcete mít školku, školu nebo lékaře? Budete bydlet sami nebo s dětmi, popřípadě s rodiči? A co domácí mazlíčci, jste schopni je u druhého partnera tolerovat nebo máte proti nim výhrady? Jak velký domov vlastně potřebujete? Stačí vám malá garsoniéra anebo potřebujete mnoho pokojů a dalších místností?

Zároveň nezapomeňte, jaké jsou vaše příjmy a jak drahé bydlení si vlastně můžete dovolit.

Až budete vědět, co vlastně potřebujete a kolik můžete do bydlení investovat, lépe se mezi nabídkami orientujete. Potom vyberete několik takových, které se Vám budou líbit.

Ve velkém očekávání půjdete na první prohlídku. Může se stát, že daným místem budete nadšeni. Můžete ale být i zklamáni, když poznáte, že jste si o tomto bytě nebo domě utvořili mylnou představu.

V žádném případě s prohlídkou nespěchejte. Je to váš den. Dobře si prohlédněte každý detail. Vnímejte své vlastní pocity. Hodně se ptejte, informace si můžete zapisovat právě do toho sešitu, v němž již máte svá přání a svoje potřeby.

Nenechte se vtlačit do časové tísně. Raději si domluvte jiný termín k prohlídce nebo prostě odejděte a už se nevracejte. Námitky typu „mám i jiné zájemce“ by vás neměla vyvést z míry.

V žádném případě se nerozhodujte o koupi nebo pronájmu hned na místě. I když se vám nabídka líbí, je ještě třeba si vše v klidu probrat a zvážit. Potom se teprve rozhodněte.

A pokud vám právě žádná nabídka nebude vyhovovat, nevadí. Dříve nebo později najdete přesně takový dům nebo byt, který bude právě pro vás. Bude odpovídat vašim pocitům, vašim potřebám i vašim finančním možnostem.

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.